Na zvířatech záleží

Na zvířatech záleží

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-322-6

Triton (2009) 978-80-7387-322-6 232

Biolog Marc Bekoff v knize objasňuje, proč si zvířata zaslouží naši lásku a úctu. Je odborníkem, který zvířata doopravdy miluje, protože si uvědomuje, že s námi sdílejí všechny emoce, včetně citu lásky, úzkosti, radosti, obavy i slitování. Pokud si čtenář již zvykl na tradiční darwinistický pohled na přírodu kouzel zbavenou, tato kniha mu může pomoci změnit názor. Pokud již patří mezi ochránce zvířat či dokonce mezi ochránce zvířecích práv, získá navíc neocenitelný materiál, podle něhož může lidem kolem sebe vysvětlit, proč je ochrana zvířat tak důležitá. Kniha je cenná, protože v ní vyjadřuje svůj názor i celá řada významných západních vědců. V určitém smyslu bude jedna z prvních svého druhu u nás, protože naši ochránci zvířecích práv zatím mohli publikovat jen v polosamizdatových nákladech, aniž by si jich velká nakladatelství vůbec všimla.

Marc Bekoff Marc Bekoff
*1945

whack
  12. 11. 2014, 19:56
Kniha známeho aktivistu (Marc Bekoff), ktorá je veľmi dôležitá najmä pre ľudí začínajúcich v oblasti práv/ochrany zvierat. Hovorí o všetkých aspektoch starostlivosti o zvieratá, o druhovej nadradenosti (speciesizmu), o našom využívaní zvierat, o správaní sa zvierat, proste celkovo približuje životy zvierat, ktoré nie sú ani o trošku menej zaujímavé a jedinečné ako životy ľudí. Kniha nie je písaná priveľmi vedecky, je písaná jasno a zrozumiteľne, aby jej rozumel aj človek, ktorý sa nepohybuje v tejto oblasti, je vhodná pre každého.
VictimOfChanges
  27. 10. 2011, 11:15
Většina zvířat trpí a umírá bez slz, většina lidí přihlíží bez pláče.
Na zvířatech doopravdy záleží!