Kočičí noci

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Straky na vrbě - 2009
ISBN: 978-80-86428-96-3

Straky na vrbě (2009) 978-80-86428-96-3 254

Kdo je zajatec, jehož odváží na oltář své kruté bohyně jezdci Ginai Ničitelky? Jaké tajemství se skrývá pod pláštěm noci v pověstném Darínském přístavu? A kdo odpoví na zoufalou prosbu poraženého Šarzova bojovníka, pána z Deronu?
Na jevišti Darína je rozehráno precizně vyvážené drama plné lstí a intrik, odvahy, rodící se ze zbabělosti a nevyslovených tajemství. A ten, kdo prohraje, ztratí víc než život – ztratí duši.

Román z pera vítězky soutěže O železnou rukavici lorda Trollslayera poodhaluje oponu světa, v němž se odehrává i povídka Hra o Purpurová křídla, za niž autorka získala vavříny.

Blanka Jirušková Blanka Jirušková

Magyana
  12. 4. 2013, 11:26
Tuhle knihu jsem četla asi před rokem a vůbec si nevybavuji, o čem byla. A to ani po přečtení anotace. Buď to vypovídá o stavu mé paměti, nebo o samotné knize... Je mi líto.
Vorech
  18. 5. 2014, 19:48
Je poznat, že Blanka Jirušková je po jazykové stránce talent. Její básně i drobnou prózu znám z mnoha autorských večerů. I svět si vymyslela vcelku slušně, ale jeho chod i mytologie se fatálně zadrhávají ve chvíli, kdy na 250 stránkách je asi 15 hlavních hrdinů. Nikdo z nich nevyčnívá a nikdo z nich také nemá dost prostoru se dostatečně projevit. Pak se už čtenář v netradičních jménech lehce zamotá a netuší, kdo s kým a proti komu. Takže 2* za nádhernou češtinu hodnou Františky Vrbenské. Víc bohužel pro čtenáře nezbylo. :(
Dragita
  9. 4. 2014, 19:16
Tahle kniha si vysoké hodnocení opravdu zaslouží. Poetický a květnatý jazyk mi tu opravdu sedl a já užívala každou stránku. Děj je spleten z mnoha linií a mě mrzí jen, že jsem tím jak jsem dlouho kouskovatě četla, mi pár věcí unikalo. Linie se totiž protínají, jindy více, jindy méně a děj si mě postupně získal, stejně jako mazaná a hrdá Fínka, nebo Garima a Falxius. Také Flipin mi byl velmi sympatický, doufám, že ho uvidím v pokračování;)