Helena Vondráčková a Jiří Korn

Originální název: Helena Vondráčková a Jiří Korn

Petrklíč - 2009
ISBN: 978-80-7229-213-4

Petrklíč (2009) 978-80-7229-213-4 160

V roce 1976 Helena Vondráčková a Jiří Korn odstartovali éru, ve které byli považováni za jednu z nejtalentovanějších pěvecko-tanečních dvojic ve střední Evropě. Oba si získali přízeň publika nejen v tehdejším Československu, ale prakticky všude, kam zavítali - ponejvíce však v německém teritoriu, kde vystupovali v televizi i na koncertech. Nová kniha zkušeného hudebního publicisty, spisovatele a fotografa Roberta Rohála podrobně, chronologicky a fundovaně mapuje nejen jejich společné působení na pop scéně, ale nezapomíná ani na sólové kariéry obou umělců. I když byli především sólisté a během let vyprodukovali řadu samostatných projektů, jejich spojení – ať už v rámci jejich turné, společného alba nebo společné televizní show, kde oba zpívali, tancovali a stepovali – bylo vždy velkým zážitkem. Dvojice Helena Vondráčková a Jiří Korn byla naprosto skvělá, nejen v revuálních a „retro“ písních, které vyžadovaly tanec či step, ale i v oblasti moderní písničky, což dokládají jejich hitparádové úspěchy. Postaraly se o to například velké hity Já půjdu tam a ty tam, Každá trampota má svou mez nebo Já na bráchu blues. Ale úspěšné byly i další písně, které mají příznivci této dvojice dodnes rádi – Slunce, Žárlivá žena, My milujem jazzband nebo Zatímco déšť si v listí hrál… Věhlas a význam populárního tandemu Helena Vondráčková - Jiří Korn připomíná i tato nová publikace.