Michelle Obamová - Dáma, která změnila pravidla

Michelle Obamová - Dáma, která změnila pravidla

Olympia - 2009
ISBN: 978-80-7376-170-7

Olympia (2009) 978-80-7376-170-7 232

Liza Mundyová, cenami ověnčená novinářka prestižního listu Washington Post, představuje ve své knize Michelle Obamovou, která nedávno navštívila se svým manželem, prezidentem USA Barakem Obamou, i Českou republiku. Michelle, první afroamerická první dáma v dějinách Spojených států amerických, pochází sice z chudé rodiny, ale díky své vlastní píli vystudovala práva na Princetonské a Harvardské univerzitě a stala se uznávanou advokátkou. Svému muži byla v prezidentské kampani neocenitelnou oporou. Michelle je mladá, krásná, energická žena. Postupně se stala miláčkem národa a módní ikonou, často je přirovnávána k legendární Jacqueline Kennedyové. Rozhodně není ženou v pozadí, ba naopak je vzorem dnešní emancipované ženy.

Knihovnice25
  15. 1. 2014, 16:53
Tak tahle kniha mě velice zklamala. Ani jsem jí nedočetla dokonce a už šla zpět do knihovny. Je to špatně psaná kniha a vlastně se o samotné Michelle nedozvíte nic podstatného, protože je tam spousty zbytečné omáčky kolem a fakta se ztrácejí.