Vane vítr z hor

Motto - 2009
ISBN: 978-80-7246-488-3

Motto (2009) 978-80-7246-488-3 199
Motto (2001) 80-7246-079-X 199

Syn Daga Björndala se oženil s milovanou Adelheid, půvabnou dívkou z vážené městské rodiny. Adelheid není zvyklá na svérázné přírodní podmínky, ve kterých žije její muž, sňatek je pro ni velkým krokem do neznáma. Její počáteční strach je ale postupně vyvažován moudrostí, rozvahou a přátelstvím obyvatel Medvědího dolu. Přivykne Adelheid skutečně novým životním podmínkám? Vydrží všechna příkoří a nepřízeň osudu? A vydrží i její muž?

Trygve Gulbranssen Trygve Gulbranssen
*15.06.1894 - †10.10.1962

ilon-a
  25. 11. 2013, 22:16
Zív! Nuuuuudaaaaaa! Tak tenhle díl se nějak nevyved. Dočítala jsem ho s velkým přemáháním. Váhala jsem, jestli mám sáhnout i po tom posledním. Naštěstí jsem to hecla - trojka byla skvělá. Tenhle díl vynechte. :D
djarda
  8. 10. 2012, 8:03
Pokračování úspěšného norského románu, od kterého už jsem věděl co očekávat, mne nemálo překvapilo. Autor živě vykresluje boj muže proti přírodním živlům ve snaze přijít o život a o pozdějším chtíči to přežít a začít od znovu. Popisuje jak se různí lidé popasují se stejným problém, ztrátou potomků a jejich následné síle a vůli žít i nadále...