Život je jen náhoda

Život je jen náhoda

Podtitul: Jak náhoda ovlivňuje naše životy

Slovart - 2009
ISBN: 978-80-7391-259-8

Slovart (2009) 978-80-7391-259-8 293

V této odvážné knize známý vědec a spisovatel Leonard Mlodinow ukazuje, jak náhoda a pravděpodobnost ovlivňuje naše každodenní životy a jak málo významu přikládáme všemu, co nás potkává, od běžného rozhovoru po obrat k horšímu ve finanční oblasti. Úspěchy a selhání v životě, které obvykle připisujeme jasným a samozřejmým příčinám, jsou ve skutečnosti mnohem hlouběji ovlivněny náhodou. Tato originální a neobvyklá cesta světem pravděpodobnosti a náhody nabízí proto čtenářům také nový pohled na svět a na to, že většina věcí v našem životě je předvídatelná stejně jako kroky opilce, který se právě vypotácel z nočního baru.

Prometheus.Nox
  20. 6. 2012, 20:44
Perfektní čtení. O tom, že náhoda může být i tam, kde ji vůbec nečekáme. O tom, že lidská intuice je v případě pravděpodobnosti naprosto nepoužitelná. Jednoznačně skvělé dílo populárně-naučné literatury o statistice, pravděpodobnosti a naší každodenní zkušenosti napsané přístupným a srozumitelným jazykem, ale přitom netrácející svou výkladovou hodnotu. Knihy, jako je tato, by měly být zařazeny do povinné četby :-)