Včelikář aneb Mravenci nemají o opylování vskutku ani ponětí!

Včelikář aneb Mravenci nemají o opylování vskutku ani ponětí! Originální název: Biebu
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1952-1

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1952-1 32

Bez včeliček ani ránu.
Co dělat, když včelky onemocní? Včelí královna Medulka poprosí čmeláka Vincka, aby pomohl s opylováním kytiček. Jenže Vinckovi je jasné, že to nebude jen tak. Obrátí se proto na šneka Popokatepetla. Jenže pyl ulpívá na jeho těle, což se ukáže jako nejmenší problém: čtyři květiny za hodinu zvládne „Popo“ úplně v pohodě. Ale co ten milion dalších… A tak se kromě šneka pokouší za včelky zaskočit i krtek, mravenci, pavouk, žabka a další zvířátka. Jenže všichni ztroskotají. Jak dlouho bude Vincek přihlížet marnému snažení?

teite
  29. 6. 2014, 22:34
Mně, dospělé, se tato knížka moc líbí. Děti z ní až tak uchvácené nebyly. Pro tříletého syna bylo příliš složité sledovat ilustrace, ztrácel se v textu, který byl zase pro sedmiletou dceru, která už ledacos dokáže ocenit, moc jednoduchý a nezáživný. Podle mě je to kniha spíš pro dospělé, kteří už dokážou ocenit vtipnou nadsázku a fantastické ilustrace.