Synchronicita

Synchronicita

Podtitul: skrytá moc zvláštní série náhod

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-204-5

Triton (2009) 978-80-7387-204-5 240

Richova kniha se příliš nepokouší o metafyzické objasnění fenoménu synchronicit, ale spíše o jeho skloubení s praxí. Lze ji chápat jako funkční manuál transpersonální psychologie, který čtenáři pomůže vyložit si smysl série podobných událostí, otevřít svoje nitro nápomocným silám kolem sebe a pochopit, že sny mohou člověku posloužit jako průvodci úskalími života, že člověk může v okamžiku důležitých životních rozhodnutí využít svoji kreativní imaginaci a žít v souladu se svým osudovým posláním, jež mu smysluplné shody okolností (synchronicity) vyjeví. I když ke smysluplným shodám okolností a překvapujícím spojitostem dochází v našem každodenním životě neustále, obvykle je nevnímáme a neumíme ocenit, jak nás mohou vést, varovat či utvrzovat v nastoupené cestě. Předložená kniha se zabývá otázkou, jak smysluplné shody okolností v našem každodenním životě fungují, jak ovlivňují mezilidské vztahy a kreativitu. Kniha původně vyšla pod titulem „Neočekávané zázraky“ (Unexpected Miracles), toto vydání autor výrazně revidoval a doplnil.

David Richo David Richo