Originální název: Peter Pan

ISBN: 978-80-206-1599-2

Naše vojsko (2016) 978-80-206-1599-2 80
Slovart (2015) 978-80-7391-052-5 176
Albatros (1997) 80-00-00499-2 113

Co si o Petru Panovi myslela jejich psí chůva Nana, to přesně nevíme. Zato ale víme, že nebýt jí, možná by se děti Petra Pana nikdy nedočkaly! Nana totiž našla Petrův stín a schovala ho. Petru Panovi nezbylo než vypravit se pro ztracený stín do domu Darlingových společně se svou kamarádkou vílou Zvonilkou. A to byl začátek nezapomenutelného dobrodružství! (Založil/a: Tynulinek)

James Matthew Barrie James Matthew Barrie
*09.05.1860 - †19.06.1937

PiGiFr
  13. 4. 2015, 17:37
Pohádka?
Občas, když jsem se při čtení i zamyslel, a to se nestává tak často, jsem si nebyl jistý zda je Petr Pan opravdu kladná postava. A jelikož dobro a zlo nebylo jednoznačně vyhraněné, tak bych to malým dětem nečetl. Nikomu se nevnucuji, ale mí snoví hrdinové, když nebyli středem pozornosti, tak na mě jednoduše počkali. Ale rozhodně nebyli podráždění a uražení. Vůbec nebyli nafoukaní, a rozhodně se nechlubili tím, kolik lidí (ikdyž to byli záporáci) zabili. Možná jsem se i trochu snažil vnímat nebo spíš hledat nějakou nadobsahovou rovinu, do které ale autor promítal kdoví co, a občas jsem opravdu nevěděl, kdo Petr Pan je!
Svým obsahem bych příběh Petra Pana (nebo je to příběh Wendy?) doporučil puberťákům/mládeži na školním výletě k diskuznímu večeru na téma kontroverzní hrdina.
moonchild
  28. 10. 2013, 15:34
Petr Pan je můj dětský nejoblíbenější hrdina.Milovala jsem jeho příběhy,stejně tak i Zvonilka je skvělá.
Katerina06
  6. 2. 2015, 13:31
Příběh mého dětství o Petru Panovi, chlapci, co nechtěl nikdy vyrůst. Chtěl se stále bavit a bojovat s piráty a takové dobrodružství nabídl i Wendy.