O ženách

O ženách

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-86911-17-5

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-86911-17-5 164

Rozhovor Arnošta Lustiga s Markétou Mališovou na téma žena – žena jako matka, milenka, přítelkyně. Žena múza mužů a žena nepokořená tichá bojovnice. Takto a v mnoha dalších rolích Arnošt Lustig vnímá ženu. S nadhledem svého věku a životních zkušeností se ze svého hlubokého vztahu k něžnému pohlaví a lásce Arnošt Lustig vyznává v knize formou přátelského rozprávění.

nef7
  29. 3. 2012, 7:29
Jedno se musí říct přímo... Markéta Mališová klade Arnoštu Lustigovi skutečně přihlouplé otázky. SKUTEČNĚ přihlouplé. Někdy jsem nevycházela z údivu. Nicméně Arnošt Lustig navzdory tomuto faktu dává knize úroveň. Elegantně dokáže vybruslit z rámce otázky nebo ji přeformuluje k obrazu svému a z každé své odpovědi dělá malé literární dílo, které čtenáře dokáže v něčem obohatit. Obecně nejsem zastánkyně knih, které hovoří o ženách a mužích a řeší jejich rozdíly, ať jsou psané v jakýchkoliv podobách. Myslím, že každý jsme jiný a nedisponujeme souhrnnými jednoznačnými charakteristikami na základě svého pohlaví. Ale musím říct, že Arnošt Lustig se tohoto tématu chopil se skutečnou elegancí. Ze zřejmé vize Markéty Mališové udělat z knihy jakýsi obraz žen nebo co, se povedlo Arnoštu Lustigovi udělat spíše soubor úvah o ženách v jeho životě a myšlenek, které se od těchto žen odvíjejí po celý jeho život.