Černý šíp
Originální název: Black Arrow
Poprvé vydáno celosvětově: 1888

Daranus - 2008
ISBN: 978-80-86983-29-5

Daranus (2008) 978-80-86983-29-5 242
Albatros (1990)

Příběh je mistrovsky zasazen do dramatických časů druhé poloviny patnáctého století, kdy v Anglii zuří domácí válka. Verbují se pro ni i žoldnéři ve Francii a Švýcarech, ale o tom tahle knížka není. Vévodové z Yorku, ve znaku s rudou růží, si nárokují trůn na vládnoucí dynastii Lancasterů s růží bílou. (Založil/a: Judyth)

LadysR2
  13. 4. 2014, 8:49
Tak jo. Je tam všechno,co člověk čeká od historického, dobrodružného příběhu. Jen se mi to nějak hůř četlo. Jazyk vyprávění, nebo jak to mám říct. No Dumas to nejni :-( , ale přečíst se to rozhodně dá
slide
  19. 8. 2010, 10:21
Tato kniha má vše co by měl mít kvalitní historický román. Romantiku , dobrodružství , napětí , intriky a zradu a to vše je zasazené do prostředí války Yorků s Lancasterskými.Přesto , že je kniha určena mladší generaci, našla si oblibu u všech vrstev čtenářů
p.a.
  24. 6. 2013, 11:26
Dobrá dobrodružná literatura. Primárně určená spíše pro mládež, rozhodně nublíží ani dospělému. Četl jsem již vydání KOD. Tato kniha na mě zapůsobila velmi a můžu jen vřele doporučit.
Agarwaen
  3. 8. 2011, 17:10
Výborná knížka, které na kvalitách nic neubírá přívlastek "pro mládež". V dětství jesm ji přečetl několikrát a pokaždé mě strhl její příběh, nesnadné osudy mladého chlapce uprostřed hodně divokých časů. Ideálně namíchaná směs romantiky a dobrodružství, která rozhodně nezklame ani dospělého čtenáře.