Osudový kód

Osudový kód

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7376-053-3

Olympia (2007) 978-80-7376-053-3 325

Další thriller Scotta McBaina, autora románů Mistrovská hra a Jidášovy mince, se odehrává v blízké budoucnosti, v roce 2020, kdy se větší část lidstva konečně vzbouřila proti všemocné Matce. Zpočátku to vypadalo tak slibně. Matka se o vše postarala. Matka za vás všechno zařídila. Matka však o vás také všechno věděla a v tom byl ten háček. Po záminkou boje proti terorismu manipulovala bezmocnými jak se jí zlíbilo a pomáhala bohatnout boháčům. Teď však světem zmítají nepokoje, města jsou v plamenech a armáda v ulicích bojuje s demonstranty. Předseda Mateřské rady byl sice starý a nemocný, ale už řadu let tušil, kam vývoj společnosti ovládané Matkou povede. K pádu demokracie a nastolení diktatury. Vše se začalo potvrzovat, když zjistil, že někdo rozluštil tajné kódy, ukrývající jeho totožnost i totožnost jeho asistentů. Než zemře, podělí se o své obavy s posledními stoupenci demokracie a pokusí se o nápravu. Jediná cesta ke spáse lidstva vede přes zničení Matky. K tomu jsou zapotřebí tři lidé. Dva známe, kdo však je ten třetí? Vyhrává ten, kdo ho odhalí jako první.

Scott McBain Scott McBain
*1960

jarin58
  10. 4. 2013, 8:12
Přečetl jsem Jidášovi mince,ale Osudový kód mne více zaujal.Teď si ještě počkám na Mistrovskou hru.Prý je nejlepší.