Příběh rodu homo

Příběh rodu homo

Academia - 2009
ISBN: 978-80-200-1715-4

Academia (2009) 978-80-200-1715-4 224

Poslední desetiletí byla z hlediska vědních oborů zabývajících se evolucí člověka doslova převratná. Najednou jsme se ocitli uprostřed „rodinného kruhu“ velkých afrických lidoopů a mnohdy není snadné se s touto skutečností vyrovnat. Avšak jsou naše pocity, vzorce chování a překážky, s nimiž se v rámci rodičovství či partnerských vztahů potýkáme, skutečně natolik výlučné? Kde vlastně hledat počátky všeho, co jsme takříkajíc dostali do vínku, a co z nás přes veškerou naši nedostatečnost činí druh tak jedinečný a životaschopný? Do jaké míry je kultura skutečně hájemstvím člověka a kdy a proč se zrodil zpěv, jazyk a náboženství? Zábavnou, nanejvýš poutavou a běžnému čtenáři přístupnou formou nám jeden z nejvýznamnějších evolučních psychologů dává nahlédnout do hlubin lidské mysli a snaží se zodpovědět otázku, co to vlastně znamená být člověkem.

Robin Dunbar Robin Dunbar