Labyrint

Originální název: Labyrinth

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-911-4

BB art (2006) 80-7341-911-4 519

Zapomenutá jeskyně Labyrint symbolizuje pradávné hledání skutečného Grálu... Inteligentní historicko-dobrodružný román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech... (Založil/a: Judyth)

Kate Mosse Kate Mosse
*20.10.1961

Paity
  10. 9. 2013, 3:09
Jestli má být dobrodružný, musel by tento román popisovat nějaké dobrodružství. Ale to je tak možná na nějaké latríně a hodně zapadlo.
katapultova
  1. 6. 2014, 15:47
Podle mě šlo o napínavý román, s jehož čtením jsem nemohla přestat. Nejde o klasický historický román, takže ti, kteří se nemají rádi mysteriózní romány nebo rovinu duchovní či třeba i nadpřirozenou, jistě nebudou jeho fanoušky. Román má dvě roviny: jednu historickou, odehrávající se ve 13. století během křížových výprav proti Katarům, a druhou moderní, jejíž děj je zasazen do doby vykopávek. V první polovině románu běží dvě roviny v podstatě odděleně, druhá polovina už je příběh typu Šifra mistra Leonarda, ale já osobně s tím problém nemám. Některé události člověk pochopí až poté, co si znovu přečte část předchozího děje, někde mám problém s chápáním doteď, ale celkový dojem z knihy je velice dobrý.
Jinak dle mého názoru i milostná linie k životu, a tudíž i k příběhu patří, proto s ní nemám problém, navíc zde není nijak zásadně rozvinuta. Ještě dodám, že kniha má výjimečně dobrý český překlad a pečlivě udělané korektury.
zuzanara
  17. 12. 2012, 13:38
Kniha hovořící o středověku na jihu Francie, která obsahuje spoustu francouzských vsuvek a je bohatým informačním zdrojem. To je asi tak všechno. Fakt, že ji napsala ženská autorka, velice smutně z celé knihy prosvítá a przní její charakter, fakt, že tam musela doslova "narvat" dvě hlavní ženské hrdinky, sex, lásku a vztahy...tím vším zkrátka a jednoduše -podle mého- asi zkazila potenciál dobrého historického románu, nemluvě o paralele historie a současnosti a propletenosti a blábláblá, ženy, vypněte telenovelovou mysl, když píšete.
Galeana
  10. 5. 2013, 22:54
Nápad byl možná dobrý, ale celkově kniha působí nedotaženým dojmem. Jednak se tam snaží zapojit romanci, která nefunguje, a pak jsem také od konce čekala něco více. V tomto případě si s tím mohla více pohrát.
Andilek.kata
  23. 1. 2010, 21:18
Hezká kniha, která propojuje minulost se skutečností a otevírá mnoho otázek.