Ofenziva maršála Šapošnikova

Ofenziva maršála Šapošnikova

Jota - 2009
ISBN: 978-80-7217-663-2

Jota (2009) 978-80-7217-663-2 280

Podrobný pohled na operace Rudé armády v zimní kampani 1941/1942 na sovětsko-německé frontě a odvetné tahy německého velení, zaměřené na likvidaci průlomu tří skupin armád do obrany. Isajev podává analýzu celkového záměru zimní ofenzivy sovětských vojsk a objektivních výsledků vzájemných úderů na celé frontě od Ladožského jezera po Černé moře.Ofenziva Rudé armády a protiúdery wehrmachtu u Moskvy, Charkova, Děmjanska, pokus o uvolnění Leningradu od blokády a boje o Krym - všechny tyto události jsou popsány na současné úrovni, opírají se o odtajněné dokumenty a široké spektrum zahraničních pramenů. Objevuje se před námi historie operací, úloha lidí a techniky v nich, maximálně očištěná od politické propagandy všech směrů.

Gallienus
  25. 5. 2015, 18:11
Měl jsem možnost přečíst několik ne úplně lichotivých komentářů na adresu tohoto autora, přiznám se, byl jsem zvědav jaká je jeho práce. Mohu soudit pouze tuto knihu (jediná co jsem od něj četl) a nehodnotím ji jako příliš politicky zabarvenou, nevím jak zapracovala autocenzura na ostatních, ale tohle je dobrá práce. Mohu mít jisté výtky k několika pasážím, ale to jsou drobnosti.