Hrobka

Originální název: Sepulchre

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-415-1

BB art (2008) 978-80-7381-415-1 566

Kate Mosse posílá tentokrát dvě mladé Pařížanky opět do své milované jižní Francie. Obě osudová síla přitáhne k polorozpadlé hrobce a jejím ničivým tajemstvím; první se ze své výpravy nikdy nevrátila, druhá si, stejně jako ona, dává za úkol tajemství hrobky odhalit, ale zároveň přemoci jeho ničivou sílu. (Založil/a: Judyth)

Kate Mosse Kate Mosse
*20.10.1961

Laponka
  15. 1. 2011, 15:38
Naprosto perfektní styl psaní, miluju když se prolínají příběhy z přítomnosti s těmi dávno minulými. Kniha je velice čtivá a napínavá, vřele doporučuji :)
stepuli
  18. 2. 2014, 18:54
Tak tato knížka mě opravdu dostala. I přes zajímavý popis jsem neměla velké očekávání. Čekala jsem tajemno a mystično, místo toho se mi dostala velká porce historie, detektivky, odkrývání pravdy a trocha i toho tajemna a mystična. Škoda, že je příběh tak krátký;-)
Stirecka
  19. 7. 2010, 21:59
Krásné, ale opravdu smutné:(

A te dodame spoustu puntiku nebot chteji 150znaku...........................................................................................................................................
aceCZ
  15. 5. 2010, 14:56
Knihu jsem zrovna dočetl. Ze začátku, než jsem byl vtažen do děje jsem přemýšlel, zda to dočtu, ale nerad odcházím od knihy, když už jí jednou začnu číst. Od poloviny knihy jsem se již nemohl od děje odtrhnout. Hodně barvitě popisované krajiny a místa na kterých se děj odehrává, ale i přesto mě kniha oslovila. Zajímavý a místy i velice napínavý děj.
jethro.tull
  8. 5. 2014, 17:47
Kniha mě uchvátila, což bylo pro mě překvapením, protože předcházející kniha volné trilogie se mi zdála jen mírně nadprůměrná. O knize Labyrint bylo napsáno, jaké důkladné výzkumy autorka podnikla, jako by to bylo něco neobvyklého. Ale v samotné knize pak byly informace, které lze bez potíží najít na Wikipedii. To však není chyba knihy ani autorky. Zápletka Labyrintu se mi zdála málo uvěřitelná a závěr tak trochu vyšuměl, rozhodně neobsahoval žádné překvapení, či dokonce vyvrcholení, byl prostě nijaký.
Zato knihu Hrobka jsem četl jedním dechem. Autorka zde tak jako v předchozí knize pracuje se dvěma dějovými liniemi (současnost a minulost), přičemž se tyto linie prolínají, či dokonce překrývají. Napětí se autorce podařilo udržet až do konce, i když byl závěr tak trochu očekávaný. Nejvíce oceňuji, jak se autorce podařilo vytvořit a od začátku až do konce udržet znepokojivou atmosféru. Napsal jsem toho spoustu, ale asi nejvýstižnější by bylo to, co zde napsala o knize nicol151: Nemohla jsem ji dostat z hlavy.
nicol151
  17. 8. 2012, 20:55
Nádherná kniha, silný příběh. Stejně jako v případě Labyrintu. Po dočtení jsem ji nemohla dostat z hlavy. Jak už tady psali jiní, chce to vydržet a nevzdat to na začátku. Pro mě zůstane jednou z knih ke kterým se budu vracet a které jsou chloubou mojí knihovny.
petulaaa_
  10. 12. 2011, 14:12
Před chvílí jsem dočetla tuhle knihu a musím říct, že jsem vyloženě nadšená! Zajímavý příběh, barvité líčení, spousta napínavých okamžiků, kdy bylo opravdu nemožné se od knihy odtrhnout. Začátek trošku slabší, nebyla jsem si jista, co od knihy očekávat, ale jak děj plynul, byla kniha zajímavější a vtáhla mne do děje. Navíc nelze opomenout prolínání dvou dějů (historie a současnost), které u knih miluji! Rozhodně doporučuji.