Atlas stop zvířat

Academia - 2009
ISBN: 978-80-200-1784-0

Academia (2009) 978-80-200-1784-0 192
Academia (2008)

podtitul: Jak je poznávat a určovat

Mnoho zvířat, a savců se to týká zejména, je aktivních až ve večerních nebo nočních hodinách; anebo jsou prostě velmi plachá a perfektně využívají úkrytů, které jim poskytuje terén a vegetace. Abychom se o nich vůbec dozvěděli, jsme často odkázáni na vyhodnocení stop – a při tom nám pomůže právě tato kniha. Na téměř 300 barevných fotografiích jsou zachyceny hojnější a charakteristické typy stop, na něž můžeme narazit ve střední Evropě a na některých dalších oblíbených výletních místech v Evropě. Vedle klasických otisků končetin jsou zde vyobrazeny i například stopy pobytové, vývržky, hnízda, nory.

Klaus Richarz Klaus Richarz

psychoklara
  26. 1. 2014, 10:34
Velice praktická a zajímavá knížka, po jejímž přečtení můžete "machrovat" a na každé procházce udivovat přátele svými odbornými znalostmi :). Třeba proč jsou občas v lese na trávě divné plivance :). Svým formátem je vhodná i do batohu a určitě nadchne větší děti, když podle ní na místě rozpoznají, jaká zvěř v lese žije, i když jí zrovna nevidíme.