Pohádky II. - Andersen

Pohádky II. - Andersen

Brio - 2005
ISBN: 80-86113-79-5

Brio (2005) 80-86113-79-5 576

Ve druhé knize andersenovského souboru najdou čtenáři na 576 stranách 54 pohádek. K nejslavnějším patří Děvčátko se sirkami, Křesadlo, Tetka Zubybol, Rajská zahrada, Květiny malé Idy, Abeceda, "Bludičky jsou ve městě," řekla čarodějnice. I další pohádky a příběhy však dodnes uchvacují krásou a bohatostí tvůrcovy fantazie a stojí za to je objevovat.

nef7
  15. 3. 2011, 18:43
Andersenovy pohádky jsou ty nejkrásnější, co mohou být. Poetika z každého slova. Tyto pohádky, ať už byly některé jakkoliv smutné, jsem nikdy nepřestala milovat.
Veronika
  23. 5. 2013, 20:19
Na týchto rozprávkach som vyrastala. Krásne, zaujímavé, s mimoriadne vydarenými obrázkami mi často pestrili detstvo. A veľmi rada sa k nim vraciam aj teraz.
Processus Xiphoideus
  18. 3. 2013, 19:06
Nejkrásnější, nejpoetičtější a nejzajímavější pohádky. Zosobnění melancholie v psaném slově, utápění se v transcedentnu obyčejného. Je vlastně potřeba k psaní pohádky zneužívat neskutečno?
Nejoblíbenější - Starý dům, Slavík a císař, Přítel, Bronzový kanec.
PS: Vlastně jsem ještě zapomněl na pohádky Karla Šiktance.