Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Silmámilion

63%
3 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Silmámilion Originální název: The Sellamillion

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2005
ISBN: 80-204-1353-7
Počet stránek: 203
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 18x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2005) 80-204-1353-7 203

Tohle tutově trumfne Tolkienův trhák!

Bylo nebylo, ale ze všeho nejspíš bilo. Bilo se na bicí při Velkém nářezu, při ktereém Pán všech Věcí Erár stvořil N'Azdar a poté drahokoam Silmámil, jenž má ozařovat svět kouzelných bytostí a příbuzné havěti, aby se ve tmě nepřizabila. Temný pán Šauroň však veřejné ovětlení z rajské říše odcizí, odloupne si z posvátného klenotu titěrného mrňouska čili VěcTM a zbytek pro jistotu uskladní v břiše semdesátitunového prasete, neboť plány na ovládnutí Středníkozemně se uskutečňují snáz s drahocenným rukojmím v sejfu. Rázem nastane chaos. N'azdarští duchové, vnadné elfské princezny s vadou řeči, chrabří rytíři z rodu lidí, vrásčité vědmy, skeptičtí trpaslíci i další postavičky zařazené jen tak pro okrasu kulis se v dresu Dobra snaží potřít Zlo a podnikají zápas dramatičntějsí než finále NHL. Kdo v něm zvítězí? Dobro?

Parodie, ve které se skrývá především úcta vůči nádheře předlohy... (Založil/a: Kvadrika)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Wiktoria
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 8. 2011, 17:32
Bohužel jsem nečetla originální Sirmarillion, ale i tak se mi knížka velmi líbila a inspirovala mě ke čtení dalších děl A.R.R.R. Robertse, která jsou stejně povedená =).
Dejf!
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 9. 2011, 18:02
Kdo by četl originál že? Já jako jeden z mála ano a pár věcí které se pan Roberts snažil parodovat jsem si i z originálu matně vybavoval a o to více se zasmál. Pro zastánce Tolkienovy tvorby povinnost. Pro ostatní asi stejně nepřístupné jako originál.
Addan Aep Caed
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 8. 2014, 23:48
Opravdu krásná kniha, patřím k těm, co přečetli originál v celé složitosti a dokonce ne jedenkrát. Tolkien je má srdeční záležitost, každé jeho dílo. A tato parodie je napsaná geniálním způsobem, který zcela převrací veškerá pravidla Středozemská naruby. Bohužel, neznalcům Silmarillionu unikne několik příjemných a neotřelých narážek, u kterých jsem se smál opravdu hodně. Moc světa jakoby pramenila z ničeho a v tom ničem je nejvíce síly v prostotě a jednoduchosti těch, kteří jednají bez cíle. I když při svém konání (pravděpodobně) zahynou, ale na to už jsem si v Robertsových knihách zvykl.