Originální název: Bridget Jones: The edge of reason

ISBN: 978-80-7388-916-6

XYZ (2014) 978-80-7388-916-6 364
Aurora (2004) 80-7299-081-0 294
Aurora (2001) 80-7299-027-6 294

Navazuje na román Deník Bridget Jonesové.

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první - Deník Bridget Jonesové, všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen - získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy. (Založil/a: Judyth)

alča87
  7. 10. 2013, 9:58
Opravdu jsem se pobavila. Bridget je skvělá společnice při odpočinku. Zasmála jsem se a opět si mě získala tím, jak skvěle na sebe přitahuje šílené situace, které se ovšem můžou stát každé z nás. A je skvělé, že film je knihou pouze inspirován, takže čtenář netuší co ta Bridget zase provede.
Bastet
  25. 7. 2010, 0:24
O něco slabší než Deník, ale i tak jsem se moc dobře bavila. Její etuda s kulkou nebo pobyt v thajském vězení mě pokaždé dostanou. Zajímal by mě třetí díl. :)
Nestea
  6. 8. 2011, 20:05
vtipná knížka, taková na letní čtení na dovolenou. :o) Její komentáře k různým životním situacím mne hodně baví. Třetí díl by mne také zajímal ať už ve filmové či knižní podobě. :o)
VerenaLord
  28. 2. 2013, 21:12
Tak kniha mě moc nezaujala, bohužel. Očekávala jsem víc, ale pořád to nepřicházelo, nevím čím to, že první díl byl o tolik lepší.
Bloodym
  3. 12. 2013, 2:46
Druhá kniha není tak dobrá, jako první díl, přesto jsem se u čteni bavila a nelituji času stráveným nad touto knihou.
marta-b
  21. 5. 2016, 9:16
Druhý díl Bridget jsem četla před 16 lety a letos jsem se k němu vrátila, že si to v rámci dovolenkování zopakuju. S odstupem času mi to její "jéje, právě se vzbudil" přijde trošku víc uhozené, ale stejně se u toho zase docela bavim :o)
Jadelaine
  28. 9. 2013, 14:41
Musím přiznat, že se mi film i první díl knížky se mi líbil víc. I když pár celkem vtipných úseků se našlo:)
chrispe
  22. 10. 2012, 22:35
O dost horší než první díl. Měla jsem tendence ji přečíst podruhé (v rámci určitého čtecího "bridgetjonesmaratonu", pokud se to tak dá nazvat), ale nedala jsem to. Pokud by se mi mělo vybavit něco ve spojitosti s touto knihou, tak jen jakási scéna, kdy Bridget nachází v Markově domě nějakého malého přičmoudlého chlapa a to, jak jí Mark vysvětluje, že je nemocný... no, radši si pustím film. Navíc tu chybí Daniel. Takže jednou a dost.
Lalaine
  16. 1. 2012, 10:59
Říkala jsem si, že některé části z knihy mohli klidně dát do filmu, protože by to bylo určitě vtipně zpracované. :-) Deník Bridget je opravdu skvělý! Ano, někdo může říct, že je to povrchní, ale ... která ženská neřešila podobné věci (váhu, sex, příručky, chlapy, kamarádky a kamarády, počet vykouřených cigaret) jako právě Bridget? Některé části sice byly přehnané, ale některé až moc realistické a pravdivé, a to ještě s vtipným nádechem. Pokud jste viděli film, rozhodně doporučuji přečíst i knížky, protože najednou bude mít celý film jiný nádech. :-)
moonchild
  3. 9. 2013, 13:33
Bridget někdy připomíná mne.Taky si dokážu udělat ty samé trapasy.Kniha,u níž se dá i zasmát.Dobrá na zpravení nálady.
Manon
  14. 12. 2013, 22:09
Svými hláškami a humorným pojetím, které je osobité, se vymyká klasickým ženským románům a je fakt čtivá.
Paio
  22. 10. 2012, 12:27
Dle mého názoru, snad poprvé volím dobře zpracované filmové zpracování než knihu, kniha mi přišla chvílemi nudnější, ale jisto jistě je nespočet momentů, kdy jsem se bavila. Důvodem, proč je kniha tak populární, je fakt, že se v ní každá žena může snadno najít. Problémy hlavní hrdinky jsou jistě všem ženám na celém světě zcela dobře známé. Uchvátilo mě, jak se Bridget nad všechny drobné nezdary umí povznést a ještě tak, že jsem se tomu musela nekonečně dlouho smát.
XZvire
  4. 12. 2014, 16:49
Druhé pokračování Bridget si drží svou laťku. Někomu se to zdálo horší než první díl, někomu tak na stejno.. Mě se pokračování líbilo možná o trošičku víc než první díl a to hlavně kvůli tomu, že mi tady Bridget nepřišla tolik ufňukaná a dětinská. Zase na druhou stranu některé scénky byly až moc přehnané a neuvěřitelné z běžného života. Ale rozhodně se mi knížka líbila mnohem víc než film. A že tam v podstatě chyběl Daniel? To mi teda rozhodně nechybělo, protože takového (pardon) debil, bych nechtěla potkat ani ve svém životě. ;-)
Raggen
  20. 2. 2012, 9:58
Skvělé pokračování prvního dílu, které je minimálně stejně vtipné... Jsem ráda, že jsem si knížky přečetla, obě jsou jiné než filmy a myslím, že ještě lepší :o)
danyni
  31. 8. 2016, 15:58
Knihu jsem přečetla po hodně dlouhé době od shlédnutí filmů a byla jsem velmi mile překvapena. Lehké, hezké čtení, výborně se hodilo k vypnutí hlavy v těžkém období.
Rienta
  30. 6. 2011, 21:31
Snad jediný případ, kdy se mi líbí knížka a film není zkažený. I když není přesně podle knížky, tak je dobře udělaný a některé dialogy mi přijdou i lepší :-)