Milá č. 18

Milá č. 18 Originální název: Mila 18

Nakladatelství Lidové noviny - 2001
ISBN: 80-7106-464-5

Nakladatelství Lidové noviny (2001) 80-7106-464-5 442

Romány Leona Urise se vyznačují briskní kombinací životních situací jednotlivých hrdinů zasazených do dramatických kulis velkých dějin. Děj románu "Milá č. 18" se odehrává ve varšavském ghettu na konci války, kdy propuká povstání proti německým okupantům. Autor opět sleduje osudy hrdinů obou stran konfliktu a přibližuje se k jejich pohnutkám a citovým pochodům, čímž dosahuje velmi plastického literárního obrazu. (Založil/a: gogen)

Leon Marcus Uris Leon Marcus Uris
*03.08.1924 - †21.06.2003

23.44
  29. 7. 2012, 17:05
Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Doporučila bych ji jako povinnou četbu. Je v ní všechno, od filozofických úvah, bojových napínavých scén, velké lásky, historických reálií, různých lidských typů... Je to velmi působivé, smutné a neuvěřitelné, nemůžu se stále smířit s tím, že taková doba opravdu byla.
  14. 11. 2012, 9:30
Prosím, nevíte někdo, kde se tato kniha spolu s knihou Soud jejího veličenstva dá koupit? Pouze v českém jazyce...
zuckermann
  25. 2. 2011, 6:06
Doporučuji každému, kdo se nerad prokousává fakty...fakta dosazená do čtivých příběhů, která berou dech. Též doporučuji film (těžko k dostání) "Uprising" s drobnými paralelami jmen, událostí. Samozřejmě Pianista a jiné.
gogen
  18. 1. 2010, 6:52
Myslím, že k určitým okamžiků naší hostorie by neměl bát nikdo lhostejný a je dobře, pokud hostorii můžeme poznávat díky kvalitní literauře. Při své návštěvě Varšavy sem si nenechal utéct návštěvu ulice Mila ... poláci se s historí vyrovnali vskutku po svém :-( . Jinak k otázce Varšavského gheta doporučuji zhlédnout film Kanály od A.Wajdy.