Elba

Vašut - 2009
ISBN: 978-80-7236-680-4

Vašut (2009) 978-80-7236-680-4 128
Vašut (2003)

Průzračné moře, bílé písečné pláže, zelené zálivy, stinné lesy, slunné roviny, idylická místa: Elba si právem zasluhuje označení "prázdninový ráj". Svou pověst rajské zahrady si Elba, která je se svými 224 čtverečními kilometry největším ostrovem Toskánského souostroví, získala díky půvabné rozmanité krajině, nedotčené přírodě, mírnému středomořskému podnebí a přátelským lidem. Hodně toho nabízí i zdejší kuchyně a sklepy. Není divu, že se pro turisty od nás se Elba stala jedním z vyhledávaných prázdninových cílů, zvláště když může nabídnout perfektní turistickou infrastrukturu. Pro řadu návštěvníků se ostrov, který je od italského západního pobřeží vzdálen necelých deset kilometrů, stal celoživotní láskou a poklidného pobytu na ostrově si užívají ve vlastních čtyřech stěnách. Stavební pozemky se ovšem dnes již nedají tak snadno sehnat a tržní ceny apartmánů nesmírně vzrostly po vydání přísných zákonů zamezujících nekontrolovatelnému přelidnění. Stavebním nevkusnostem, které se jinde staly zlým snem, se Elba naštěstí vyhnula.