Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť

Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1217-2

Ikar (2009) 978-80-249-1217-2 288

Hape Kerkeling, nejvšestrannější televizní bavič Německa, se vydal pěšky na víc než šestisetkilometrovou cestu Španělskem ke hrobu svatého Jakuba v Santiago de Compostela a zažil na vlastní kůži očišťující sílu takové poutě. Na základě každodenních zápisků napsal neobyčejnou knihu plnou humoru, moudrosti a hřejivosti, v níž upřímně vypráví o nedocenitelné hodnotě putování, o svém hledání boha i sebe sama. "Tahle pouť je tvrdá a nádherná. Je to výzva i pozvání. Zničí tě a bezezbytku vyprázdní. A pak tě zase kus po kuse poskládá dohromady. Vezme ti všechnu sílu, aby ti ji trojnásobně vrátila."

Hape Kerkeling Hape Kerkeling
*09.12.1964

monika100
  10. 10. 2012, 21:44
Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že cestopisy čtu nerada. Byl to nákup intuitivní a nelituji. Vůbec jsem do té doby o Svatojakubské pouti neslyšela, od přečtení knihy podobné příběhy sleduji - jsou si velmi podobné .... knížka pro mě byla návodem, kam se vydat ...