Pán se stříbrným lukem

Pán se stříbrným lukem
Originální název: The Lord of the Silver Bow
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Perseus - 2009
ISBN: 978-80-87010-27-3

Perseus (2009) 978-80-87010-27-3 445

První kniha trilogie Trója.

Tři životy změní osudy národů.
Helikáón, mladý princ Dardanie, pronásledovaný trýznivým a traumatickým dětstvím, kněžka Andromacha, jejíž ohnivá povaha a nezávislost ohrožují moc králů, legendární válečník Argurios, ovládaný pouze myšlenkami na pomstu.
V Tróji naleznou město, rozpolcené ničivým soupeřením - smršť žárlivostí, klamů a vražedných zrad. A za pověstmi trojskými zdmi pošilhávají krvežíznivé oči nepřátel po bohatství města a plánují jeho pád. Nastal čas statečnosti i zrady, čas krveprolévání a strachu, čas hrdinů!

V Pánu se stříbrným lukem, prvním dílu epické trilogie Trója, David Gemmell kombinuje pronikavě živoucí popisy s bohatstvím historických detailů v nepřekonatelném, dech beroucím díle lásky a nenávisti, ctižádostivosti i soupeření, míru i války. (Založil/a: Parm)

Zuzzi
  29. 5. 2014, 10:58
Pro mne jedna z nejlepších Gemmellových knih! Možná je to dáno i mojí slabostí pro antické Řecko :) Z toho důvodu jsem se popravdě gemmellovského pojetí trochu bála a knihy dlouho odkládala - naštěstí zbytečně!
Zajímavě pojatá tématika Illiady, pohled na trojskou válku (v prvním díle události, které jí předcházely) z perspektivy "vedlejších" hrdinů homérovského světa. Příběh je příjemně oproštěn od heroických hrdinů a činů a je předkládán v syrové podobě boje o politicko-ekonomickou moc a nadvládu.
Absence téměř veškeré magie, gemmellovského souboje pramene a temnoty a paralelní reality dílu neubírá, naopak ho činí realističtějším.
PS: extra bod za fanfarónského šeredu Odyssea!!!
hodnocení 10/10
Parm
  27. 7. 2014, 12:52
Celá trilogie o Tróje je možná nejlepší Gemmelovo dílo, když vezmu to, že se jedná spíše o historický román, než o fantasy, protože ta se tu dá najít jen opravdu minimálně. Hlavně u posledního dílu jsem měl strach, jak zvládne bitvu o samotnou Tróju, ale hlavně často probíraného Trójského koně a dobytí Tróje. Vše se moc povedlo :)