Hřibovité houby

Hřibovité houby Originální název: Hřibovité houby

Academia - 2009
ISBN: 978-80-200-1717-8

Academia (2009) 978-80-200-1717-8 296

Kniha přináší vůbec poprvé ucelený přehled o rozmanitosti hřibovitých hub, a to nejen v České republice, ale i v rámci celé Evropy. Popisy a taxonomie hub odráží poslední vědecké práce, které byly o této skupině publikovány. Nejen v textu, ale i na více než 250 barevných fotografiích nalezne čtenář detailní informace o více než 110 druzích hřibovitých hub, včetně jejich forem a variet. Některé druhy budou v naší mykologické literatuře představeny vůbec poprvé, některé z nich byly popsány i jedním z autorů publikace. Úvodní kapitoly přináší základní informace o ekologii a anatomii této oblíbené skupiny hub, nemalá část textu je věnována také jejich ochraně, neboť mnohé druhy, které v atlase čtenář nalezne, jsou vzácné a některé z nich dokonce chráněné zákonem. Kniha, svým zaměřením jistě velmi atraktivní, je určena nejen pro mykology, ale i pro všechny milovníky hub a přírody.

Michal Mikšík Michal Mikšík