Temný princ

Originální název: Dark Prince

Perseus - 2007
ISBN: 978-80-87010-17-4

Perseus (2007) 978-80-87010-17-4 520

Druhá kniha dilogie Lev Makedonský.

Lev Makedonský - stratégos, Parmenión. Osamělý hrdina hledající spásu, místo níž nalézá osud.
Temný princ - dítě, z něhož vyroste Alexandros, tvůrce největší říše, jakou kdy svět poznal. Podrobí si vše. Vše kromě ducha chaosu, nesmrtelného zla přebývajícího v jeho duši.
Společně se musejí vydat do jiných dimenzí, přes propasti času, do začarovaných světů plných divů a kouzel... (Založil/a: Parm)

janeicka
  10. 9. 2015, 11:48
Obsahuje spoiler spoiler

Po předchozím díle jsem se nesmírně těšila na zobrazení dětství a dospívání Alexandra Makedonského, především na jeho tažení do Persie. Těšila jsem se, jak se s tím Gemmell popere, když z historie moc dobře znám osudy Parmenióna i roli jeho syna Filóty. Bohužel mi toulání v paralelní realitě taky moc nesedlo (připomínalo mi to spíš dobrodružství Percyho Jacksona), zbytek knihy mi pak už přišel moc uspěchaný, aby se všechno stihlo, raději bych uvítala další samostatnou knihu. Občas mne mrzelo trestuhodné nevyužití některých známých pasáží z Alexandrova života (zkrocení Bukefala), na druhé straně zase skvěle do děje zapadla například Kleitova smrt. Opět perfektně vykreslené vztahy mezi Filipem, Olympias a Alexandrem, bohužel malá role Héfaistióna.
illy
  28. 2. 2013, 10:05
Ale jo, ta čtvrtá hvězda je jen kvůli Parmeniónovi. Dvě třetiny knihy se odehrávají v paralelním světě, kde je na mě moc čar a kouzel. Mám radši fantasy blíže k historickým románům. Je to napsané čtivě, Gemmell asi ani jinak neumí, tahle odbočka mě ale trochu mrzela.
Zuzzi
  28. 5. 2014, 23:54
Po prvním díle (Lev Makedonský) je to zklamání. Stále čtivý příběh, ale zbytečně překombinovaný a zahlcený magií a paralelními světy (realitou). Romantický a srcebolný závěr to zabil úplně... Škoda.
Hodnocení 7/10