Objevil jsem Katyň

Objevil jsem Katyň

Plot - 2009
ISBN: 978-80-7428-003-0

Plot (2009) 978-80-7428-003-0 163

Anotace: Jan Gomola, rodák z Těšínska (nar. 20. března 1916, Mionší Potok – Dolní Lomná), zažil obě světové války – tu první jako malé dítě, tu druhou již jako mladý muž. Jeho vzpomínková kniha Objevil jsem Katyň je osobní výpovědí duchovně založeného člověka o výlučném osudu, který se od těch „běžných“ odlišuje jedním zásadním faktem – autor totiž bojoval ve 2. světové válce jako voják Wehrmachtu.

Gaspi_CZ
  23. 5. 2012, 9:47
Je to má první elektrinická kniha co jsem zakoupil. Popis vypadal zajímavě. V reálu musím konstatovat že pro mne je kniha obrovským zklamáním. Určitě válečná léta hlavního hrdiny byly velice těžké, ale při čtení této knihy se nemohu ubránit dojmu že čtu o hlavní postavě jako o někom napůl Chuck Noris a napůl já nic já muzikant. Také pro mne nepůsobí přesvědčivě na které straně linie by raději autor bojoval..... Příběhy působí velice povrchně a styl mi připomíná žáka osmé třídy základní školy. Kniha mi v podstatě z hlediska historických reálií nic nového nenabídla a název Katyň je taky jen účelový , neboť o tomto místě pojednávají všeho všudy dvě stránky celé knihy. Za mně max. jedna hvězdička.