Meč v bouři

Originální název: Sword in the Storm

Perseus - 2001
ISBN: 978-80-87010-08-2

Perseus (2001) 978-80-87010-08-2 432

První kniha série Rigantská sága.

Hluboko v zelených hornatých krajích Rigantů leží osada Tři Potoky, jejíž lidé vzývají bohy vzduchu a vody a duchy země. Mezi nimi žije chlapec, jehož osud je vepsán do světla hvězd. Je to Connavar, Přízrak, zrozený v bouři, jež zničila jeho otce.
Muž s příslibem velikosti má vždy nepřátele, a již na začátku této epické kroniky je předpovězeno, že vojsko z Kamene jednoho dne přepluje moře... a že jeho příchod bude jako lavina. Tady hrají svou určenou úlohu ty nejzvláštnější síly, moudré i zlé - od strašného generála a zlovolné Morrigu po lesy, jejichž kouzla sahají až do časů před příchodem člověka na svět.
Toto je David Gemmell v té nejlepší formě; v epickém příběhu o odvaze, lásce a obětování, prokazuje své pověstné vypravěčské kouzlo. (Založil/a: Parm)

Zuzzi
  22. 10. 2013, 12:56
Riganté mě baví :) Příjemné, čtivé fantasy, Connavar je postava, která se zaryje pod kůži! Vyzrálejší než Drenajská sága.
9/10