Mourinho - Anatomie vítěze

Mourinho - Anatomie vítěze

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-7349-164-2

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-7349-164-2 200

Tato vysvětlující, přemýšlení provokující a velmi čtivá kniha od jednoho z nejbystřejších a nejzasvěcenějších anglických sportovních novinářů se zabýva se fotbalem. Barclay podává kvalifikovaně příběh Mourinhova vzestupu od jeho skromného dětství ve fašistickém Portugalsku v šedesátých letech 20. století až na vrchol dnešní mezinárodní slávy. Vystihuje obzvláště psychologii Mourinhova manažerského přístupu a ukazuje, jak svoji udivující sebedůvěru předává hráčům.

Dwemer Septimus
  24. 7. 2014, 18:13
Prakticky povinná četba nejen pro fanoušky "The Special One", ale i pro ostatní fanoušky fotbalu. Tato kniha se vedle osobního příběhu Mourinha věnuje hře za hrou. Hře, která začíná dlouho před zápasem a dlouho po něm končí. Hře, ve které je Mourinho opravdový mistr. Je to hra psychologická, nátlaková a motivační. Psychologická pro soupeře, nátlaková pro fotbalové akcionáře a rozhodčí a motivační pro hráče. Patrick Barclay se v knize mimo jiné snaží zanalyzovat neslavnější aféry portugalského mága a s nimi spojené tiskové konference a poodkrýt, co se za nimi opravdu skrývalo. Kniha vám pomůže pochopit občas až infantilní a nečestné chování jinak důstojných a čestných bossů během 90 minut a při různých prohlášeních. Musíme si zkrátka uvědomit, že my jsem ti poslední, komu jsou tato prohlášení adresovaná...