Tycho a Kepler

Tycho a Kepler

Academia - 2009
ISBN: 978-80-200-1713-0

Academia (2009) 978-80-200-1713-0 424

Tycho a Kepler je kombinovaný životopis dvou velikánů, kteří nejenže stáli u zrodu novověkého pohledu na vesmír, ale úrovní tvůrčího myšlení i nároky na kvalitu a přesnost vlastní práce spoluutvářeli sama měřítka moderní vědy. Jejich směřování nebylo přímočaré – před svým setkáním oba rozvíjeli kosmologické teorie, které se dnes zdají beznadějně mylné. Nakonec se jejich životní cesty a zájmy ale téměř zázračně protnuly a z krátké, konfliktní spolupráce náladového dánského velmože se skromným štýrskohradeckým učitelem se zrodil převratně nový popis nebeských jevů.

Kitty Ferguson Kitty Ferguson
*1941

kouba.kubikula
  2. 9. 2013, 22:23
Na to, že historie byl na střední škole můj nejméně oblíbený předmět, dokázala mě tato kniha nečekaně živě vtáhnout do života dvou evropských učenců na přelomu 16. a 17. století. Líčení vztahů, prostředí a zázemí obou vědců mě zaujalo stejnou měrou jako oblast jejich vědeckého zájmu. Při každém začtení do osudů obou "hrdinů", jsem se přenesl do jejich doby a napjatě jsem očekával, co nového je na jejich životní pouti potká...