Meče noci a dne

Originální název: The Swords of Night and Day

Perseus - 2006
ISBN: 80-87010-00-0

Perseus (2006) 80-87010-00-0 464

Chronologicky jedenáctá kniha série Drenajská sága.

Ve válkou rozervané Drenaji žijí lidé ve strachu ze zkříženců, odporných tvorů vzniklých spojením člověka a zvířete, a z jejich paní, čarodějnice známé jako Věčná.
Jedinou nadějí Drenaje by mohl být dávno mrtvý válečník. Landischán celá léta pátral po hrobce Skilgannona Hrozného, ale když konečně vyzvedne jeho kosti a provede tajuplný obřad, znovuzrozený hrdina je záhadou, má otupělé schopnosti a jen útržkovité vzpomínky.
Tento Skilgannon je muž vytržený ze své doby, vysazený do světa, jenž je mu stejně cizí jako sen. Není však sám. Zatímco se nestárnoucí zlo chystá utopit Drenaj v krvi, na cestu ke svobodě vykročí dva bájní hrdinové. (Založil/a: Parm)

Zuzzi
  22. 10. 2013, 12:51
Asi už jsem přesycená Drenají... Druss sám o sobě mne bavil jen v Legendě, Gemmellova posedlost ve znovuoživování a recyklaci dávných hrdinů mě nechává chladnou, asi nejvyšší čas zkusit jinou ságu nebo autora :)
8/10