Andělská tvář 1

Andělská tvář 1 Originální název: Andělská tvář 1

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1197-7

Ikar (2009) 978-80-249-1197-7 296

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby.

Rosie5
  24. 10. 2011, 21:39
kniha Andělská tvář se mi velmi líbila.Nejdříve jsem viděla filmové zpracování,líbilo se mi , hlavně díky hereckému obsazení.
Byla jsem zvědavá na knižní zpracování.Kniha je psána podrobněji a po přečtení jsem teprve pochopila některé souvislosti ,které nebyly ve filmu dotažené.
locin
  12. 10. 2016, 13:55
Film je s knihou velmi podobný a to se dá říct málo kdy, vždy se mi více líbila kniha, ale tady je vyjímka, oboje velmi povedené. Opravdu pěkné dílo už se těším na druhý díl :)
ander
  20. 3. 2013, 10:47
knihu andělská tvář jsem si chtěla přečíst díky filmu ,který mě zaujal jak obsazením tak dějem. Kniha mě velmi mile překvapila a líbila se mi daleko víc než film.