Smrtonoš

Originální název: The Legend of Deathwalker

Perseus - 2006
ISBN: 80-86481-97-2

Perseus (2006) 80-86481-97-2 384

Chronologicky pátá kniha série Drenajská sága.

Pod krutým útlakem Gothiřanů sní nadirské kmeny o Sjednotiteli, o vyvoleném, který všechny kmeny spojí a ukončí staletí utrpení.
Ale pro jednoho muže je to víc než pouhý sen. Talisman, tajemný a záhadný nadirský válečník, přijíždí k hrobce Ošikaje Zhouby démonů hledat bájné Alchazzarovy oči, dva drahokamy s nesmírnou kouzelnou mocí, která Sjednotiteli posvítí na cestu. S ním jede překrásná Jiesaj - je mystik a mučí ji duch dávno mrtvé nadirské královny.
Ale po tajemství klenotů touží i jiní.
Garen-Cchen, sadista stojící v pozadí gothirského trůnu, věří, že kouzelné kameny ho dovedou ke slávě, a vyšle elitní oddíly gothirského vojska, aby hrobku vyplenily a zničily pár jejich obránců.
Gothiřané nemohou prohrát - dva tisíce mužů proti hrstce divochů a odpadlému drenajskému válečníkovi.
Jenomže divochy vede jeden z nejbystřejších stratégů té doby.
A odpadlík je Druss Veliký. (Založil/a: Parm)

Niaro
  11. 10. 2013, 2:32
Jedním slovem ...... PARÁDA... David Gemmell, opět nezklamal. Veškeré díly Drenajské ságy jsem zatím přečetl přes mobil, a to mi věřte, že hlavně v noci oči trpí a nakonec se to na Vás podepíše, ale mě to za to určitě stálo :) Tohle nepochopíš, dokud to sám (sama) nezkusíš ;) Sázkou na Smrtonoše, jakožto i na celou Drenajskou ságu, se neprohrává.

Ps: Jednotlivé díly na sebe navazují volně, ale určitě se je vyplatí číst chronologicky postupně. Není to podmínka, ale někdy to usnadní orientaci :)