P-51 Mustang versus Fw 190 - Evropa 1943-45

P-51 Mustang versus Fw 190 - Evropa 1943-45

Grada - 2008
ISBN: 978-80-247-2521-5

Grada (2008) 978-80-247-2521-5 80

Historie soubojů nejlepších amerických a německých pilotů, kteří byli nasazeni proti sobě v období druhé světové války ve dvou nej-modernějších stíhacích letadlech té doby - P-51 Mustang a Fw 190. Detailně je tu popsán vznik a vývoj těchto soupeřů a rozebírány jsou jejich silné a slabé stránky z pohledu letových vlastností, výzbroje, konstrukce draku a motoru. Není pominut ani výcvik pilotů a pohled do života letců. Před čtenářem sugestivně znovu ožívá napětí a všechny hrůzy leteckých soubojů, jak je jejich účastníci vzájem-ně prožívali v bitvách o leteckou nadvládu nad Evropou.

dov
  23. 12. 2012, 18:36
Moc hezká a čtivá monografie. Byl jsem překvapen kolik a jakých zkušeností pilotů se autorovi podařilo do útlé knížky vtěsnat. Člověk je zahlcen mnoha technickými daty, ale zároveň zažívá střípky z životů pilotů obou válčících stran. Najednou mám aspoň trochu plastický pohled na tehdejší dobu.