Upíři v Dallasu

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Baronet - 2009
ISBN: 978-80-7384-243-7

Baronet (2009) 978-80-7384-243-7 264

Druhá kniha série Pravá krev.

Druhý díl ze série populárních detektivních fantasií o Sookie Stackhouseové.
Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Její kolegyni z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato jí přepadne nějaká bestie a otráví ji, naštěstí jí pomohou laskaví upíři, kteří vysají jed z jejích tepen. A tím se ale vše ještě zhorší, Sookie se cítí být upírům za záchranu svého života zavázána, a když ji jeden z nich požádá o pomoc, nemůže odmítnout. (Založil/a: Judyth)

Richie
  24. 7. 2016, 14:44
Druhý díl se mi zdál o malinko horší než úvod ságy, možná byl trochu méně přehledný v dějových linkách. Příběh i styl vyprávění je stále jednoduchý, nenáročný, čte se to dobře. 65 %
Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:15
Kniha a seriál mají stejné základy a pak se příběhy trochu rozcházejí. Pořád však zůstává hlavní dění okolo Sookie a to je nejdůležitější.
NinadeL
  10. 7. 2013, 19:54
Charlaine Harrisová má svět kolem Sookie Stackhousové velmi dobře vymyšlený. Pracuje s alternativní realitou, ve které fungují jako minority nadpřirozené bytosti. Upíři, měnavci nebo menády. Tentokrát Sookie následuje pokyny Erica do Dallasu, aby společně s Billem pomohli vyřešit záhadu zmizení Ericova stvořitele a zatím v Bon Temps všechno směřuje k absolutnímu chaosu... Je učiněnou rozkoší porovnávat původní text s výsledným seriálem True Blood: Pravá krev, ve kterém má Alan Ball často ve zvyku přesouvat předepsané události v čase a měnit jejich významy. Občas ale zapomene na něco skutečně pikantního, co si člověk prostě musí dočíst. Jinak by přišel o četné erotické hrátky mezi postavami, které by to v seriálu nedopustily (Pam a Sook například), nebo o skutečně černý humor.
Majdule
  11. 5. 2011, 20:07
Jasně, že 100 % je v případě téhle praštěné knihy velmi subjektivní, ale tady jsem vypla mozek i vkus (promiň Sookie) a zapla centra pro potěšení a radost. Druhý díl je plný akce, stránka za stránkou utíkají, ani jeden neví jak. A všechny si užívám. A pro ten požitek patří, alespoň v tomto životním období,upíři z Bon Temps k mým nejoblíbenějším knižním hříchům.
oorange
  17. 10. 2011, 13:41
Prostě pohodová kniha u které si člověk odpočině a přečte ji klidně i za tři dny. Není to žádné náročné čtivo, ale příběj je celkem fajn. Rozhodně jsem se nenudila a těším se až si odpočinu i u dalších dílů.