Svědomí hrdinů - Jiná tvář odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů

Svědomí hrdinů - Jiná tvář odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů Originální název: Svědomí hrdinů - Jiná tvář odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-87067-80-2

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-87067-80-2 344

Audiatur et altera pars. Budiž slyšena i druhá strana. Tato demokratická samozřejmost je pro nemalou část českých médií takřka neznámá. Čestné výjimky potvrzují pravidlo. Zůstal jsem se svým projektem sám a nejednou si uvědomil, že jsem asi jediný, který může. A když je člověk jediný, který může, tak musí. Projekt jsem chtěl za každou cenu realizovat, a tak jsem hledal pomoc v nezávislých sférách. Našel. Filmový dokument vznikl. Těžce, s minimem finančních prostředků a s obrovským nasazením všech, kteří se na něm podíleli. A na základech osmadvacetiminutového filmu vznikla tato stejnojmenná kniha, kde se pokouším sdělit čtenáři také všechno to, co se do krátké stopáže dokumentu ,Svědomí hrdinů‘ nevešlo.“

Miroslav Kačor Miroslav Kačor
*25.04.1950

joeblack
  19. 9. 2015, 9:19
Kniha je psaná z pohledu pana Miroslava Kačora, který si í, že jsou bratři Mašínové vrazi. Takže se zde dočtete jak hází špínu na Mašínovce a jejich kamarády. Ale hodnotí se zde spisovatelský výkon a ne sympatie, takže za mě 3 hvězdy.
Harrison
  20. 3. 2016, 17:46
Prosím nebrat vážně a číst s velmi kriticky. Toto dílo je příliš i na kategorii literatury faktu, která jinak snese poměrně hodně. Naprosto účelově sepsáno, odpovídá tomu výběr informací a jejich práce s nimi. Text je plný nevěcné argumentace, některé skutečnosti autor zatajuje, jiné vytrhává z kontextu nebo naprosto převrací. Většinou chybí odkazy na zdroje informací, což je u tak kontroverzního tématu téměř povinností. A až v poslední řadě zmiňuji syntaktické a další jazykové chyby.