Barack Obama - Cesta za sny mého otce

Barack Obama - Cesta za sny mého otce

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-903947-6-6

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-903947-6-6 384

V těchto lyrických, nesentimentálních a podmanivých pamětech hledá syn černého afrického otce a bílé americké matky odpovídající smysl svého života černého Američana. Kniha začíná v New Yorku, kde se Barack Obama dozvídá, že jeho otec - postava, kterou zná spíše jako mytický idol než jako člověka - zahynul při autonehodě. Tato náhlá smrt se stává podnětem pro oživení vzpomínek a dlouhé putování - nejprve do malého městečka v Kansasu, odtamtud se vrací zpět v čase k přesunu rodiny své matky na Havaj, a pak do Keni, kam odcestuje, aby se poprvé setkal s africkou větví svého rodu. Barack Obama se musí vypořádat s hořkou pravdou o otcově skutečném životě, a nakonec se vnitřně vyrovnává s dvojím dědictvím svého původu.

Barack Obama Barack Obama
*04.08.1961

-Nikola-
  7. 3. 2015, 19:21
Obávala jsem se, že nemám dostatečné politické znalosti pro tuto knihu. Ale mýlila jsem se. Příběh chlapce, mladíka a potom muže. Ale prezidenta USA? To jsem si musela po dobu četby připomínat. Otázky, kterými se zabýval, byli tak všední, aktuální. Těžko uvěřit, čím vším si musí člověk projít, když chce žít svůj "American dream". Barack Obama představuje pro mě silnou osobnost, citlivou pro okolní dění i dění které probíhalo v něm samém.