Guláše a jejich příbuzní - 1+181 receptů

Guláše a jejich příbuzní - 1+181 receptů

TeMi CZ - 2009
ISBN: 978-80-87156-28-5

TeMi CZ (2009) 978-80-87156-28-5 133

Pokud by se konala veřejná anketa o nejpopulárnější pokrm, pak by u nás nepochybně vyhrály dva: mimo klasické knedlovepřozelo by to byl guláš. Každá lidová restaurace (a nejen ta) má na svém jídelníčku stabilně den co den aspoň jeden guláš, mimo jiné proto, že k němu skvěle chutná pivo. A guláš je oblíbenou položkou i v domácích kuchyních. Jenže většinou se vaří několik málo druhů stále dokola - i když nic proti tomu. Gulášů však existuje mnohem víc a jejich znalec a gurmán na slovo vzatý ing. Alexandr Žurman je zná skrz naskrz z celého světa. Sestavil je do kuchařské knížky a uspořádal podle základní suroviny, tj. podle druhu masa, zeleniny nebo jiné. A přebohatý receptář čítající 182 gulášů, nad nímž se sliny zrovna sbíhají, doprovodil řadou cenných praktických rad „jak na to“ a „co dělat, když“. Protože guláš, to není jen tak, jestliže si na něm chceme pošmáknout, ovšem s pomocí této knížky je chutný výsledek zaručen.

Alexandr Žurman Alexandr Žurman
*1947 - †2010