Škola kreslení a modelování pro architekty

Škola kreslení a modelování pro architekty

Slovart - 2009
ISBN: 978-80-7391-154-6

Slovart (2009) 978-80-7391-154-6 144

Základní kurz architektonického kreslení, který se soustředí na kreativní aspekty architektury. Představuje vizuální jazyk architektury, vybízí k prostorovému myšlení a inspiruje k úvahám o vymodelovaném prostředí. Výukové jednotky vysvětlují krok po kroku celý proces kreslení. Kniha navíc obsahuje praktická cvičení, která inspirují k procvičování nově nabytých znalostí, od modelování prostoru a jeho trojrozměrného ztvárnění až k vytváření průřezů, pohledů a vykreslených perspektivních kreseb. Informace o stavebních technikách a materiálech, ovlivňujících celý projekt. Případových studie, jak různí konstruktéři ztvárnili řadu projektů. Odborné rady pro rozvoj schopností na poli architektonického kreslení pro profesionály i amatérské nadšence.

#jazyky

agent_R.M.
  3. 10. 2015, 17:49
Vcelku zajímavá publikace,ačkoliv některé části mi přijdou zmatené a je otázkou nakolik jsou poznatky v knize efektivní v samotném studiu architektury,přesto některé návody a rady ohledně materiálu, zpracování modelů a možnosti prezentace jsem nakonec použil i když v jiném kontextu a oboru :D