Smrt ošetřovatelky

ISBN: 978-80-7381-792-3

BB art (2010) 978-80-7381-792-3 207
BB art (2008)
BB art (2007)

Pracovala jako ošetřovatelka u vojenského námořnictva. Když byla ještě naživu, všichni si cenili její obětavosti a obdivovali její krásu. Jenomže teď je mrtvá byla nalezena uškrcená na lodi U.S.S. Sykes. Z vraždy je podezřelý jeden z důstojníků sloužících na torpédoborci. Když znenadání spáchá sebevraždu, velitelé mají pocit, že spravedlnosti už bylo učiněno zadost a není co řešit. Jsou rádi, že život na lodi se může vrátit do normálních kolejí, a žádné pochybnosti si nepřipouštějí. Jejich názoru nahrává i výsledek vyšetřování dvou agentů FBI. S tím však nesouhlasí poručík Chick Masters. Jenomže není detektiv, a tak všichni ostatní berou jeho dojmy s rezervou. Naštěstí ne všichni. Například Chuckova nádherně stavěná přítelkyně, která s mrtvou ošetřovatelkou bydlela. A která se docela snadno může stát další obětí vraždícího maniaka, který se vinou laxního přístupu velitelů neustále volně pohybuje na svobodě a nemíní se nechat chytit, i za cenu další vraždy. (Založil/a: Tanmut)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Rames
  21. 1. 2016, 20:47
Od prvních stránek známe vraha, někomu to možná vyhovuje ale mě to připadá jako číst knihu pozpátku. Naštěstí mi pomohla neschopnost zapamatovat si cizojazyčné jména a tak jsem si užila chvilku napětí. Je to vlastně romantický příběh i když jsou postavy sešněrované nepřirozenými pravidly a rozhovory protínají výkřiky "ANO PANE ! NE PANE!"

jako šlehnutí bičem. Vraždící maniak který měl ženy okouzlovat svým intelektem, působil jako hlupák a na jeho řeči by nenaletěla ani vlaštovka. A tak je s podivem že inteligentní dívka podlehne pokušení. Bavila jsem se, PANE!