Krev a med

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-288-1

BB art (2008) 978-80-7381-288-1 336

Objev bezhlavé mrtvoly na skále pod útesem ostrova Wight znamená teprve začátek pátrání detektiva inspektora Joea Faradaye. Pátrání ho dovede přímo do centra krutého obchodu s lidským zbožím z válkou i chudobou zdecimovaných oblastí Balkánu. Portsmouth, stejně jako všechna ostatní města v Británii, jsou místy nevyřčených lidských tragédií a utrpení, ať už jde o otrockou práci nebo nucenou prostituci. Joe Faraday je odhodlaný najít ty skutečné pachatele, kteří se skrývají za bulvárními hysterickými zprávami o zločinnosti.

Graham Hurley Graham Hurley
*1946

Balu
  29. 5. 2013, 17:52
Z popisu na obálce knihy (který je o trochu jiný, než je uvedený zde) jsem vyrozuměl, že půjde o drogové kšefty nějak propojené s balkánskými přistěhovalci.
To ovšem kniha vůbec neobsahuje; v podstatě se jedná o detektivku, přesněji řečeno hned o dvě detektivky "v jednom balení" - na sobě zcela nezávisle se řeší jednak příběh, ve kterém figurují drogy, jednak příběh s balkánskými přistěhovalci a bezhlavou mrtvolou. K mému překvapení ale k žádnému sloučení (a vlastně ani prolnutí) těchto dějových linií nedošlo, takže vyvstává otázka, proč tam vlastně nebyl jen jeden... když k tomu přičtu pomalý spád a prakticky nulové napětí, vyšší hodnocení po mně nemůže nikdo chtít.