Originální název: Ice

ISBN: 80-7341-615-8

BB art (2009) 80-7341-615-8 320
BB art (2005)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1988) 313

Detektivové z 87. revíru – a s nimi i čtenáři – vědí, že křivka zločinnosti v Isole jako by se řídila teploměrem: čím je rtuť výš, tím přibývá násilností. Tohle pravidlo však jako kdyby teď přestalo platit. Je ledový únor, město bičuje krutá sněhová bouře – a jeho ulicemi prochází vrah, likvidující své oběti bez ohledu na mrazivé počasí.
Mrazivý je i jeho výběr: kdyby nezemřely výstřelem z téže zbraně, nikdo by nevěřil, že může jít o čin jednoho pachatele. Co spojuje drogového dealera, bohatého klenotníka a tanečnici v úspěšném muzikálu, které jednoho po druhém odváží ze zledovatělých ulic sanitka přímo do márnice?
Dlouho se zdá, že jediným pojítkem mezi nimi bude jen onen led, který zbarvili svou krví. Led, z něhož jako by vyrůstala vrahova chladnokrevnost. Jako led však vypadají i diamanty, které se vysypaly z klenotníkovy kapsy na chodník. Jako led studené vztahy panují v showbyznysu, který živil Sally Andersonovou. A Paco Lopez prodával v neméně nehostinném prostředí kokain, koks… sníh. A hlavně – kolem každé z obětí vířily vedle ledových vloček i velké peníze.
Tohle jsou jen základní asociace, které napadnou Carellovy hochy na samém počátku vyšetřování. Než dospějí k závěru, musí pospojovat zdánlivě nesouvisející nitky zvláštního případu. (Založil/a: Tanmut)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

RedDuck
  23. 11. 2012, 17:17
McBaina mám rád ale Sníh se mi moc nelíbil. Ta kniha si sice zachovala strukturu detektivky ale pro mě trochu zbytečně dávala prostor pro omáčku. A tý omáčky bylo na můj vkus moc, až jsem se trochu ztratil a kniha tak neměla ten mcBainovský tah.