Sladké čarování

Sladké čarování Originální název: Sladké čarování

TeMi CZ - 2009
ISBN: 978-80-87156-19-3

TeMi CZ (2009) 978-80-87156-19-3 98

Rádi mlsáme, aspoň většina z nás, a proto v hojném počtu navštěvujeme cukrárny a kavárny, abychom si pochutnali na umných výtvorech mistrů cukrářů a pekařů. A nejeden či nejedna z nás si v sladkém opojení nad zákuskem, dezertem či dortem řekne: To tak mít doma. Jak se to asi dělá? Jakým trikem to drží pohromadě? Nuže, těmto hloubalům z řad široké veřejnosti je určena tato cukrářská příručka, již sepsala Stanislava Lesáková, cukrářka na slovo vzatá, odborná učitelka z potravinářské školy v Brně. Shrnula v ní nejen základní dovednosti cukrářského řemesla, ale zakomponovala do ní i bohaté zkušenosti získané od vlastní babičky a dalších minulověkých umělkyň domácích kuchyní. Jak a z čeho zpracovat různá těsta, krémy a polevy, jak upéct, vytvarovat, ozdobit, jaké pomůcky jsou k tomu zapotřebí a jaké postupy je vhodné či nutné dodržet. Množství cenných praktických rad doplnila autorka stovkou receptů vybraných sladkostí, jež čerpala ze své přebohaté sbírky receptů. Najdou se tu zákusky jednoduché i náročné přípravy, vydatné i rozplývavé jak obláček, pro všední i sváteční chvíle. Její sladké kreace ocení mlsalové i mlsalky všech věkových kategorií a hospodyňka, která jim je vykouzlí, má úspěch zaručen.