Pěst z nebe

Pěst z nebe

Naše vojsko - 2009
ISBN: 978-80-206-0970-0

Naše vojsko (2009) 978-80-206-0970-0 280

Jeho webové stránky jsou: www.dive-bom bers.co.uk

Gallienus
  15. 6. 2015, 15:15
Obsahuje spoiler spoiler Autor se v této knize zaměřuje na život pilota Takašige Egusy, jež byl specialistou na metodu střemhlavého bombardování a mistrným taktikem. Seznámíme se s jeho službou u námořnictva a absolvováním leteckého výcviku, přicházející první bojová nasazení v Číně a následně druhá světová válka. Egusa se účastní bojů z paluby letadlové lodi Sorjú a projde počátečními kampaněmi v Pacifiku... Na knize se mi líbil autorův rozhled, který nesleduje pouze Egusovu kariéru, ale zabývá se politickou a vojenskou situací na dálném východě, která má fatální vliv na hlavního hrdinu. Velmi jsem ocenil poznámkový aparát autora na konci knihy, je perfektní. Vždy budu oceňovat autorovu korektnost, jeho popsání masakru v Nankingu, je prvním, kde jsou popsány důvody tohoto aktu násilí a Číňané z něj nevychází pouze jen jako oběti. Jak jsem již napsal, kniha není jen biografie výjimečného pilota je to i seznámení s JV Asií v době Japonské expanze.