Přehled psychologie

Portál (2015) 978-80-262-0871-6 288
Portál (2006) 80-7367-121-2 288
Portál (2003)
Portál (1999)

Ucelené kompendium oboru psychologie. Co je psychologie, vnímání, Motivace, myšlení a řeč, učení, vývojová psychologie, psychologie osobnosti, sociální, metody psychologie.
My všichni chceme z různých důvodů lépe porozumět sobě samým i svým bližním. Chceme efektivněji pomáhat, toužíme vydělat víc peněz, rádi bychom lépe vycházeli s lidmi ve svém okolí. Samozřejmě už něco o lidech víme, máme s nimi své zkušenosti, vytvořili jsme si vlastní psychologii - soubor poznatků a mínění o lidech. Vědecká psychologie nám pomůže tyto informace a postoje kriticky přezkoumat a rozšířit. Kniha je přehledným kompendiem oboru psychologie a byla např. rakouským ministerstvem školství doporučena jako učebnice pro řadu oborů středních a vyšších odborných škol. Z obsahu: Základní pojmy a oblasti působení psychologie, vnímání a motivace, myšlení a řeč, učení, vývojová psychologie, psychologie osobnosti, sociální psychologie. (Založil/a: NeutrinoX)