Éra prázdnoty

Éra prázdnoty

Prostor - 2008
ISBN: 978-80-7260-190-5

Prostor (2008) 978-80-7260-190-5 357

Kniha Éra prázdnoty je první knihou G. Lipovetského, která vyšla ve Francii již v roce 1983. Tenzo francouzský esejista a sociální myslitel je přijímán jako mimořádně výstižny a zároveň kritický komentátor obrazu druhé poloviny dvacátého století a celé postmoderní epochy. Jeho zkoumání soudobých jevů "současného individualismu" se dotýká takřka všech rysů a příznaků našeho současného života, respektive projevů soudobé západní civilizace. Ve svých dalších knihách rozvíjí Gilles Lipovetsky základní okruh témat naznačených v Éře prázdnoty.

Skřítek
  17. 2. 2013, 12:43
Nekompromisní reflexe současnosti, jejího požitkářství a apatie, hm,současnost je pojem relativní, ač je kniha stará, nelze ji brát jako zastaralou, myšlenky jsou nadčasové a stále - bohužel- platící.
Tardis
  28. 7. 2015, 11:57
Poněkud...prázdná kniha. Zachycuje sice zajímavé myšlenky, ale všechny jsou tak nějak moc rozvláčné, 50 stran by zdaleka stačilo.
RustinCohle
  9. 9. 2016, 16:44
Lipovetsky exceluje! Ako už niektorí predo mnou správne poznamenali, Éra prázdnoty je hlbokou a kritickou reflexiou súčasnej doby. Páči sa mi spôsob, akým Lipovetsky do hĺbky analyzuje a poukazuje na problémy človeka, zachytáva a opisuje ich v súvislostiach, ktoré potom syntetizuje v inšipiratívnych a v exaktných konštatovaniach, ktoré presne vystihujú súčasný stav. Z tohto pohľadu považujem jeho dielo za nadčasové a má čo povedať i v budúcnosti, pretože vystupuje aj ako zrkadlo, ktoré je nastavené každému z nás. Lipovetsky je pán filozof, vnímavý, kritický, vtipný so schopnosťou ponoriť sa do podstaty problému. Teším sa na jeho ďalšie knihy.
fix.a
  2. 7. 2015, 22:33
Geniální reflexe naší doby. Přemíra individualismu a úbytek askeze (naší vlastní vůči ostatním)...Lépe, než to popsal Lipovetský, naše situace vystihnout nelze.