Učíme naše dítě mluvit
Originální název: Učíme naše dítě mluvit

Arista - 2014
ISBN: 978-80-87867-10-5

Arista (2014) 978-80-87867-10-5 224
TeMi CZ (2008) 978-80-87156-02-5 200

Publikace určená především rodičům, jejichž dítě stojí před nejzávažnějším úkolem svého vývoje - naučit se komunikaci se svým okolím. Autorka Mgr. Jana Bezděková je zkušená klinická logopedka s bohatou praxí. Její kniha je nejen o výslovnosti, ale o všem, co s ní souvisí a co ji podmiňuje. Komplexně popisuje tělesný, duševní a citový vývoj dítěte od narození až po nástup do školy, co mu prospívá a co škodí a jaká je přitom role rodičů. Radí, co dělat, když není cokoliv v pořádku, a vede rodiče k tomu, aby dokázali svému potomkovi co nejúčinněji pomoci. Řečovou výchovu pojímá nejen jako prostý nácvik správného mluvení či trénink mluvidel, ale především jako výchovu dítěte v osobnost schopnou se prosadit v životě. Kromě rad vychází autorka vstříc rodičům i bohatou přílohou nejrůznějších cvičných textů - písniček, říkanek, pohádek a grafických her. Ilustrováno, formát A4, 200 stran.