Velký dětský lexikon

Velký dětský lexikon

TeMi CZ - 2008
ISBN: 978-80-87156-07-0

TeMi CZ (2008) 978-80-87156-07-0 300

Děti dokážou přečasto přivést svými otázkami rodiče do úzkých. Kdo, co, kdy, kde či odkud nebo kam - a sotva se zpocený rodič jakžtakž vyprostí z této kanonády, uvázne vzápětí v pasti mnohem rafinovanější - to když má vysvětlit proč a jak. Zvídavost dětských průzkumníků a rodičovských trapičů uspokojí dětský lexikon od zkušené německé autorky Ursuly Koppové. Je určen dětem ve věku 8 - 14 let a obsahuje přes tisícovku tematických hesel o přírodě, zeměpisu, technice, dějinách, umění a kultuře. Avšak nejen jim může tento lexikon být k užitku. Hodí se i rodičům, jimž umožní odpovědět svým ratolestem na jejich oprávněné dotazy přiměřeně jejich věku a vyspělosti. Hesla jsou ve slovníku uspořádána abecedně a doplňuje je více než 500 barevných ilustrací a fotografií. U cizích slov je vysvětlen jejich původ, stejně tak jsou objasněna rčení, v nichž se heslová slova objevují. Pro české čtenáře byl slovník doplněn o domácí údaje prospěšné a potřebné v našem životním a vzdělanostním prostoru. S tímto slovníkem se každé dítě může stát chytrým - a jeho rodič rovněž. Přeložili Hana Saturková a Josef Šmatlák.