Mechanická Maggie

Mechanická Maggie Originální název: Maggie The Mechanic

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-422-9

BB art (2008) 978-80-7381-422-9 276

Když hledal Jaime Hernandez námět pro sérii Love and Rockets, ohlédl se za bouřlivým děním na punkové scéně počátku osmdesátých let, která jej obklopovala, do toho přimíchal vlastní dojmy z prolínání americké kultury s kulturou mexickou, špetku komiksového sci-fi koření, a punkerky Maggie a Hopey – příležitostné milenky a neúnavné výtržnice, známé také jako „Las Locas“ – byly na světě. Sbírka Mechanická Maggie přináší ucelenější historky o „Locas“ z prvních pěti let; jdou chronologicky za sebou, navíc v příjemném „skoro“ čtvercovém formátu. Najdou se mezi nimi perly jako „Mechan-X“, což je vůbec první příběh s Maggie a Hopey; nefalšovaný grafický román „Las Mujeres Perdidas“ (Pokleslé ženštiny; kde se ve vedlejší roli mihne wrestlingová legenda Rena Titañon); a více než dvě desítky dalších klasických příběhů.

kniha ze série Love and Rockets

Jaime Hernandez Jaime Hernandez
*??.??.1959

antoniana
  15. 1. 2015, 8:51
Kdybych komiks nedostala jako dárek asi bych si ho nikdy nepřečetla. Ze začátku jsem moc nechápala, příběhy byly krátké, nesouvislé a celé to nedávalo moc smysl. Maggie mi od začátku byla dost nesympatická, zato její kamarádku Hopey jsem si zamilovala, s tou holkou bych se vážně chtěla potkat. To co mě také na začátku mátlo bylo prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Byl to svět jako ten náš až na to, že hvězdami společnosti jsou prosolární mechanici, všichni si pamatují wrestlingovou královnu Renu Titañon, v džungli žijí dosud dinosauři a nejbohatší člověk na světě má čertovské rohy a nikdo se tomu nediví. Po čase jsem ten svět přijala a komiks si o to víc užívala, dokonce trochu polevily mé antipatie k Maggie. Nezbývá než říct: těším se na dvojku.