Originální název: Dubliners

Odeon (2012) 224 978-80-207-1439-8
Levné knihy KMa (2000) 80-7309-014-7 207
Odeon (1988)
Československý spisovatel (1959)

Do češtiny byla kniha přeložena poprvé v roce 1933 Josefem Hrůšou, poté v roce 1959 Zdeňkem Urbánkem a v roce 1988 Aloysem Skoumalem. (Založil/a: Yellow)

janeicka
  17. 11. 2014, 17:29
Zajímavý soubor povídek, o kterých dosud nevím, co si o nich mám přesně myslet. Jako v každém povídkovém souboru, i zde jsou povídky lepší a horší, některé i vzájemně propojené. Mnohdy mi přišlo, že konečně přišel nějaký vítaný zvrat v příběhu, ale tehdy povídka zničehonic náhle skončila. Jestli to byl autorův záměr, to netuším.
Emma89
  21. 7. 2015, 19:05
Na rozdíl od Odysea od stejného autora, jsem si tyto povídky oblíbila. Líbily se mi zvraty na konci povídek - to mám u knížek moc ráda. Některé povídky byly slabší, nejraději mám Eveline. Vhodně zvolené téma paralýzy v lidském životě a uvědomění si vlastní bezmocnosti něco změnit, udělá z některých povídek opravdu reálné situace v životě.
venculinek
  29. 5. 2015, 20:52
Nenáročné povídky, které pobaví i běžného čtenáře. Ti vnímavější v nich najdou i něco víc. Například já jsem měl celou dobu při čtení pocit, jako kdyby měly některé povídky mezi sebou jakousi nevysvětlitelnou spojitost. Kniha spadá spíše do Joycovo realistické tvorby než do modernismu, z čehož vyplývá, že se čte mnohem snáz.